Astina Pharm CARBO UltraSoft 1x20 cps

Astina Pharm CARBO UltraSoft 1x20 cps

Plynatosť odborne nazvaná flatulencia, je stav, kedy dochádza súčasne k nadúvaniu a k úniku plynov. Ľudovo sa tomuto stavu hovorí aj vetry. Niekedy ide len o dočasný stav spôsobený nevhodným jedlom alebo stravovaním, napríklad pri hltavom a rýchlom jedení, spôsobujú ho tiež bublinkové nápoje, pivo, strukoviny, kapusta, veľa vlákniny alebo aj veľa kávy. Môže však ísť aj o príznaky niektorých ochorení, najmä ochorení súvisiacich s tráviacou sústavou. Niekedy môžu flatulenciu spôsobiť aj plyny, ktoré nepochádzajú z čreva, ale ide o dusík alebo kyslík, ktorý sa dostal do organizmu z prehltnutého vzduchu počas jedenia. Tento stav nastáva najčastejšie pri hltavom a rýchlom jedení, kedy človek do seba doslova hádže sústa potravín bez riadneho spracovania. Podobne je to pri minerálkach s iných bublinkových nápojoch sýtených prostredníctvom oxidu uhličitého. Tento stav je dočasný a nejde o chorobu. Zdroj: https://zdravoteka.sk/priznaky/plynatost/

Astina Pharm CARBO UltraSoft 1x20 cps. :

Výživový doplnok, ktorý obsahuje 300 mg aktívneho uhlia v jednej kapsule. Bez cukru a plnív.

Aktívne uhlie prispieva k zníženiu nadmernej plynatosti po jedle. Priaznivý účinok sa dosiahne pri 1 g, ktorý sa má užiť minimálne 30 minút pred jedlom alebo krátko po ňom.

Odporúčané dávkovanie: 2 až 4 kapsule, 3 - 4 x denne

Kapsule je potrebné zapiť väčším množstvom vody, poprípade je možné kapsulu rozdeliť, obsah vysypať do vody, dôkladne rozmiešať a vypiť.Nie je určené deťom do 3 rokov. Chráňte pred vlhkom. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Pri perorálnom užívaní akýchkoľvek liečiv je potrebné dodržať interval aspoň 2 hodiny medzi užitím doplnku stravy CARBO UltraSorb a Vašimi liekmi. Skladujte mimo dosahu malých detí. Prípravok užívajte len po nevyhnutne potrebnú dobu. Nie je náhradou rozmanitej stravy.

 

 

 
Odporúčame