IBALGIN PLUS tbl flm 1x24ks

IBALGIN PLUS tbl flm 1x24ks

Nesteroidné protizápalové lieky, nazývané i nesteroidné antiflogistiká (NSA), patria medzi najčastejšie užívané medikamenty. Majú protizápalový, analgetický (proti bolesti) a antipyretický (proti horúčke)účinok. Zaraďujú sa medzi stredne silné analgetiká. Najznámejší zástupcovia tejto skupiny sú: aspirín, acylpirín a ibuprofen. Najčastejšie sú predpisované pri ochoreniach pohybového aparátu, pri bolesti hlavy a zubov, pri horúčke a bolesti pri menštruácii. Mechanizmus účinku spočíva v blokovaní vzniku prostaglandínov, prostacyklínov a tromboxanov. Sú to látky podobné hormónom. Účinkujú lokálne a vznikajú prakticky vo všetkých orgánoch tela. Tieto látky ovplyvňujú imunitné zápalové reakcie, prekrvenie tkanív, zrážavosť a predovšetkým sú zodpovedné za vnímanie bolesti. Nežiaduce účinky vyplývajú z mechanizmu účinku lieku. Ide najmä o gastritídu, zvýšenú krvácavosť, obličkové zlyhanie a astmatický záchvat. Nesteroidné protizápalové lieky môžu pomôcť pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri svalových bolestiach, horúčke, pri zápale spôsobenom artritídou alebo iným zápalovým stavom, pri menštruačných bolestiach, bolestiach po operačnom zákroku, pri osteoartritíde a obličkovej kolike. Užívanie nesteroidných antiflogistík je zvyčajne krátkodobé. Pri ich dlhodobom užívaní sa riziko vzniku ich nežiaducich účinkov zvyšuje. Preto tieto účinky možno minimalizovať použitím minimálne účinnej dávky na najkratší čas potrebný na odstránenie symptómov. Zdroj:https://lekar.sk/clanok/nesteroidne-protizapalove-lieky

Ibalgin Plus flm tbl 1x24 ks sú filmom obalené tablety,ktoré obsahujú dve liečivá: ibuprofén a kofeín.

Ibuprofén patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID poskytujú úľavu zmenou odpovede tela na bolesť.
Kofeín patrí do skupiny liekov označovaných ako stimulanciá (povzbudzujúce látky).
Liek sa používa u dospelých na krátkodobú, symptomatickú liečbu akútnej stredne silnej bolesti, ako je bolesť zubov alebo bolesť hlavy.
Odporúčame