Aescin Forte 30 mg - FG Pharma tbl (inov. 2021) 1x60 ks

Aescin Forte 30 mg - FG Pharma tbl (inov. 2021) 1x60 ks

Kŕčové žily sú problémom, s ktorým sa v dnešnej dobe stretáva čoraz viac ľudí. Predpokladá sa, že postihujú až 40% populácie sveta, čo z nich robí jedno z najrozšírenejších civilizačných chorôb. Čo sú to kŕčové žily? Kŕčové žily (alebo aj varixy) sú veľké, opuchnuté žily, ktoré sa často objavujú na nohách a chodidlách. Vznikajú vtedy, keď chlopne v žilách nepracujú správne, takže krv netečie efektívne a zhromažďuje sa na určitých miestach v žile. Tieto žily zriedka potrebujú ošetrenie zo zdravotných dôvodov, ale ak dôjde k opuchu a bolestivým nohám a ak dôjde k značnému nepohodliu, je k potrebná liečba. Existujú rôzne možnosti, vrátane niektorých domácich liekov a krémov. V závažných prípadoch môže kŕčová žila prasknúť alebo sa z nej vyvinú kŕčové vredy. Tieto budú vyžadovať operáciu. Príčiny vzniku kŕčových žíl: Žily majú jednosmerné chlopne, takže krv môže prechádzať iba jedným smerom. Ak sa steny žily roztiahnu a sú menej pružné (elastické), chlopne môžu byť oslabnúť. Oslabená chlopňa môže umožniť únik krvi naspäť, čo spôsobí prúdenie krvi opačným smerom. Ak k tomu dôjde, môže sa v žile (žilách) hromadiť krv, ktorá sa potom zväčšuje a spôsobuje opuch žíl. Najčastejšie sú postihnuté žily najďalej od srdca, napríklad na nohách. Je to preto, lebo gravitácia sťažuje tok krvi späť do srdca. Príznaky: Vo väčšine prípadov bolesť nie je jediným príznakom. Príznaky kŕčových žíl môžu taktiež zahŕňať: - žily vyzerajú skrútené, opuchnuté a hrčkovité (vypuklé) -žily sú modré alebo tmavo fialové U niektorých pacientov sa tiež môžu vyskytnúť: - boľavé nohy - pocit ťažkých nôh, najmä po cvičení alebo v noci - ľahké poranenie postihnutej oblasti môže mať za následok dlhšie krvácanie ako obvykle - lipodermatoskleróza - tuk pod pokožkou tesne nad členkom môže byť tvrdý, čo má za následok zmenšenie žily - opuchnuté členky - telangiektázia v postihnutej nohe (pavúčie žily) - v blízkosti kŕčových žíl môže byť lesklé sfarbenie kože, zvyčajne hnedastej alebo modrej farby - venózny ekzém (stázová dermatitída) - pokožka v postihnutej oblasti je červená, suchá a svrbí - keď sa náhle postavíte, u niektorých osôb sa objavia kŕče v nohách - vysoké percento ľudí s kŕčovými žilami má tiež syndróm nepokojných nôh - atrophie blanche - nepravidelné belavé škvrny, ktoré vyzerajú ako jazvy, sa objavujú pri členkoch Prevencia - zníženie rizika vzniku kŕčových žíl Na zníženie rizika vzniku kŕčových žíl: - mať dostatok pohybu, napríklad chôdzu - udržujte si zdravú váhu - vyvarujte sa príliš dlhému státiu - neseďte s prekríženými nohami - sedieť alebo spať s nohami zdvihnutými na vankúši - voľnopredajné lieky a krémy zdroj: https://www.herbatica.sk/blog/krcove-zily-priciny-vzniku--piznaky-a-prevencia/

Aescin Forte 30 mg - FG Pharma tbl (inov. 2021) 1x60 ks je výživový doplnok s obsahom extraktu aescinu získaného z pagaštanu konského (lat. Aesculus hipppocastanum)

Výživový doplnok sa odporúča užívať v dávke 1x denne 1 tableta. Tablety sa prehĺtajú celé, najlepšie po jedle a zapijú sa dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Výživový doplnok nie je vhodný pre deti, tehotné a dojčiace ženy. Uchovávať mimo dosahu detí. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživový doplnok sa nesmie užívať ako náhrada rozmanitej stravy.

 
Odporúčame